ROSACURE Gentle Cleansing Gel oczyszczający żel do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym i naczynkami

ROSACURE Żel do oczyszczania skóry z trądzikiem różowatym i problemami naczynkowymi Gentle Cleansing Gel

ROSACURE® to seria wyrobów medycznych przeznaczonych do zapobiegania, kontroli i łagodzenia objawów typowych dla skóry charakteryzującej się występowaniem trądziku różowatego zarówno w fazie rumieniowej z teleangiekazjami jak i w fazie grudkowo-krostkowej.

Wyroby medyczne ROSACURE® stanowią pełną gamę produktów służących do oczyszczania, pielęgnacji/terapii oraz makijażu pielęgnacyjnego (care up) skóry naczyniowej.
Nie zawiera parabenów.
Nie zawiera dodatkowych substancji zapachowych (Wg INCI: PARFUM).
WAŻNA UWAGA: nie zawiera dodatkowych substancji oczyszczających mogących wywierać szkodliwe działanie wysuszające i drażniące na skórę, jak np. SLS (sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Laureth Sulfate) – zwarte w większości preparatów do mycia dostępnych na rynku.

Opakowanie: Butelka 200 ml

Cena: 39,99 zł

Działanie

Pomaga zachować równowagę skórze z tendencjami do zaczerwienienia i charakteryzującej się występowaniem rumienia przejściowego lub trwałego oraz obecnością rozszerzonych naczynek krwionośnych.
Silnie nawilża skórę dzięki zawartości kwasu hialuronowego, protein soi i emolientów.

Zawiera następujące składniki podstawowe:
- MSM (methylosulfonylomethane) wywiera silne działanie łagodzące i przeciwdziałające powstawaniu stanu zapalnego.
- KWAS HIALURONOWY tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę.
W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie, zmiękcza i wygładza skórę.
- PROTEINY SOI posiadają właściwości filmotwórcze, hydrofilowe, powodują zatrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu jest ona lepiej nawilżona, miękka i wygładzona.
- Zawiera dodatkowe emolienty tworzące na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.
- Zawiera substancje renatłuszczające.
Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.

Zastosowanie

Sposób użycia:
Nałożyć odpowiednią ilość na twarz, usunąć nadmiar produktu wacikiem.

Wskazania

Żel przeznaczony do skóry z trądzikiem różowatym w fazie rumieniowej z teleangiektazjami oraz w fazie grudkowo-krostkowej.

Składniki aktywne: kwas poliglutaminowy , MSM, proteiny soi, kwas hialuronowy.