Olimp Chela-Min SPORT FORMUŁA

Olimp CHELA-MIN Sport Formula to specjalnie opracowana kompozycja 11 minerałów w z wysoko przyswajalnymi, najwyższej jakości składnikami mineralnymi w formie chelatów aminokwasowych firmy ALBION®.OLIMP CHELA-MIN SPORT FORMUŁA

NAJMOCNIEJSZY I NAJPEŁNIEJSZY SPORTOWY KOMPLEX MINERAŁÓW NA RYNKU !!!UNIKALNA FORMUŁA PODANIA -MEGA CAPS W BLISTRACH !!PREPARAT UNIKALNY!- ZAWIERA OPATENTOWANE FORMY MINERAŁÓW CHELATOWANYCH –ALBION® -NAJLEPIEJ PRZYSWAJALNĄ FORMĘ MINERAŁÓW- Minerał chelatowany to cząsteczka obojętna, która jest odporna na działanie innych składników o przeciwnym ładunku elektrycznym

- Masa cząsteczkowa chelatowanych minerałów jest na tyle mała, że cząsteczki te z łatwością przechodzą przez ścianę jelita

- Proces chelatacji zapewnia trwałość- cząsteczki mineralnej, niezależnie od pH w trakcie procesów trawienia

- Pierwiastki są pobierane z chelatów stosownie do zapotrzebowania, a potencjalnie szkodliwy ich nadmiar wraz z nieaktywnym chelatem opuszcza organizm. Chelatowanie chroni przed toksycznością.Biodostępność minerałów chelatowanych jest 10 krotnie wyższa niż w przypadku preparatów tradycyjnychWybierając preparat mineralny, szukaj na opakowaniu znaczka ALBION * MINERALS – to gwarancja najwyższej przyswajalności i biodostępności składników mineralnych

Opakowanie: 60 kapsułek

Opakowanie: 60 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 29,91 zł

Działanie

Rozwój siły, masy i zdolności wysiłkowych nie jest możliwy bez odpowiedniego poziomu minerałów.
Na przykład, przy niskim poziomie magnezu nie pracuje kreatyna a mięśnie nie wykazują właściwej im mocy.
Przy niskim poziomie cynku, niektóre hormony anaboliczne nie mogą działać, podczas gdy inne nie mogą nawet powstawać.
Przy niskim poziomie selenu i miedzi katabolizm przebiega bardzo żywiołowo i niszczy znaczne ilości ciężko wypracowanej masy.
We właściwy sposób minerały możemy uzupełnić JEDYNIE PRAWDZIWYMI CHELATAMI.
Minerały wchłaniane w przewodzie pokarmowym przyjmują postać jonową, czyli stają się naładowane elektrycznie. Wówczas tak jak magnes mogą przyciągać do siebie inne składniki pożywienia tworząc z nimi np. trudno rozpuszczalne i wchłanialne substancje.
Mogą ponadto być bardziej wrażliwe na działanie barwników, konserwantów a także osłabiać działanie leków lub witamin w diecie.
Aby zapobiec tym wszystkim niekorzystnym reakcjom organizm stara się osłabić nadmierną aktywność minerałów poprzez uwięzienie ich w specjalnych ?szczypcach? zbudowanych z aminokwasów obecnych w pożywieniu. Jest to tzw. reakcja chelatacji (z gr. Chelos ? szczypce/szpony), a minerały poddane temu procesowi nazywa się minerałami chelatowanymi. W takiej postaci, składniki mineralne tracą swój ładunek elektryczny, w efekcie czego są efektywniej wchłaniane a także bardziej odporne na działanie innych substancji obecnych w żywności.
Chelatacja to naturalny sposób organizmu na transportowanie minerałów poprzez ścianę jelita w ramach procesu trawienia.
Niestety, ten wewnątrzustrojowy proces chelatowania u wielu osób jest mało wydajny, w efekcie czego przyswajaniu ulega jedynie niewielka część składników mineralnych zawartych w pożywieniu.
Naukowcy od dziesięcioleci próbują ?skopiować? ten naturalny proces chelatowania minerałów przez organizm, aby wytworzyć preparat o bardzo wysokiej przyswajalności.
Jak trudny i skomplikowany to proces technologiczny, świadczy fakt, że udało się go w pełni osiągnąć jedynie jednej firmie na świecie ? firmie Albion Laboratories?. Warto wiec zapamiętać, że wszelkie suplementy diety wykorzystujące patent tej firmy są gwarancją najwyższej przyswajalności i biodostępności składników mineralnych. Większość sprzedawanych na rynku preparatów występuje w postaci soli mineralnych typu: siarczan żelaza, węglan wapnia, siarczan cynku, które charakteryzują się jedynie znikomą przyswajalnością przez organizm.
Po rozbiciu tego kompleksu w przewodzie pokarmowym, minerał przyjmuje formę elektrycznie naładowanego jonu i tak jak wcześniej wspomniano wchodzi w reakcje z innymi składnikami pożywienia, stając się mało użyteczny.
Jeżeli sobie uświadomimy sobie fakt, że organizm potrafi tylko wchłonąć niewielką część składników mineralnych, z czego znaczna część ulega jeszcze wydaleniu, zrozumiemy, jak ważne jest przyjmowanie związków mineralnych w postaci łatwo przyswajalnej.
Podejmując decyzję o zakupie suplementu, pamiętajmy, aby zawarte w nim składniki mineralne były zawsze w postaci chelatów.
Mają one bowiem kolosalną przewagę w zakresie biodostępności i bezpieczeństwa na zwykłymi minerałami jakie możemy spotkać w większości suplementów.

Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka CHELA-MIN? 1 raz dziennie po posiłku głównym.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

1 kapsułka MEGA CAPS zawiera:
- Magnez** 150 mg 50 %ZDS
80% Albion? amino acid chelate
20% tlenek magnezu
- Wapń** 100 mg 12,5 %ZDS
58% Albion? mineral
42% węglan wapnia
- Potas** 50 mg
99,9% Albion? amino acid complex
0,1% jodek potasu
- Cynk* 15 mg 100 %ZDS
Albion? amino acid chelate (Chelazome?)
- Żelazo* 3 mg 21 %ZDS
Albion? amino acid chelate (Ferrochel?)
- Mangan* 3 mg
Albion? amino acid chelate
- Miedź * 500 ?g
Albion? amino acid chelate (Chelazome?)
- Jod 150 ?g 100 %ZDS
- Chrom* 150 ?g
Albion? amino acid chelate (Chelavite?)
- Selen* 75 ?g
Albion? amino acid complex
- Molibden* 50 ?g
Albion? amino acid chelate

*- najwyższej jakości, wysoko przyswajalne składniki mineralne (chelaty aminokwasowe minerałów, kompleksy aminokwasowo- mineralne) firmy ALBION?
**- chelaty, kompleksy i sole organiczne minerałów firmy ALBION? w połączeniu z innymi związkami mineralnymi.
ZDS - zalecane dzienne spożycie