Nutricardin na serce i krążenie resweratrol omega-3 i witaminy

Nutricardin to preparat o wielokierunkowym działaniu kompleksowo wspomagającym prawidłową pracę serca oraz układu krążenia.

Innowacyjne połączenie kwasów omega-3, ekstraktów roślinnych oraz witamin korzystnie wpływa na poziom cholesterolu, ciśnienie krwi oraz kondycję naczyń krwionośnych.

Zawarte w preparacie składniki aktywne chronią przed tworzeniem i budowaniem blaszek miażdżycowych oraz wspomagają pracę mięśnia sercowego i procesy krwiotwórcze.

Odpowiednio opracowana kompozycja składników zastosowanych w preparacie Nutricardin uzupełnia codzienną dietę w składniki odżywcze wspomagające pracę serca i układu krążenia.

Resweratrol (obecny m.in. w czerwonym winie) oraz oleuropeiny z ekstraktu z liści oliwnych to cenne połączenie związków, w które obfituje dieta śródziemnomorska, powszechnie uznana za korzystnie wpływającą na serce i układ krążenia.

Opakowanie: 30 kapsułek

Opakowanie: 30 kapsułek

Novascon

Cena: 18,63 zł

Działanie

? Omega-3, których źródłem jest olej z sardynek, należą na niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a w szczególności układu krążenia. Kwasy te odgrywają istotną rolę w utrzymywaniu elastyczności ścianek naczyń krwionośnych (nie pozwalają na tworzenie i budowanie blaszek miażdżycowych) oraz wpływają na utrzymanie prawidłowej gospodarki lipidowej.
? Resweratrol ? wpływa na utrzymanie prawidłowych funkcji układu krążenia. Wspomaga utrzymanie odpowiedniego swiatła ścian naczyń krwionośnych oraz wpływa korzystnie na przepływ krwi.
? Oleuropeiny - zawarte w ekstrakcie z liści oliwnych wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz odpowiedni przepływ krwi przez naczynia. Ekstrakt z liści oliwnych wpływa również na utrzymanie prawidłowej gospodarki lipidowej.
? Koenzym Q10 ? wpływa korzystnie na zaopatrzenie komórek organizmu, m.in. komórek mięśnia sercowego, w energię oraz tlen.
? Kwas foliowy - jest ważnym koenzymem, wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu homocysteiny, co jest korzystne dla układu krążenia.
? Witamina C - obecna w ekstrakcie z owoców dzikiej róży korzystnie wpływa na utrzymanie szczelności naczyń krwionośnych i wspomaga przyswajalność żelaza niehemowego, pochodzącego z produktów roślinnych.
? Witamina E ? wywiera korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Zapobiega utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, redukuje ilość szkodliwych dla zdrowia wolnych rodników.
? Witaminy z grupy B ? (B6, B1, B12) są podstawowymi koenzymami enzymów biorących udział w reakcjach biochemicznych, m.in. w procesie tworzenia elementów krwi. Wspomagają również procesy metaboliczne i wykorzystanie pozyskiwanej z nich energii, co sprzyja prawidłowemu działaniu układu krążenia.

Dzienna porcja - 2 kapsułki zawierają:
Olej z sardynek 870 mg
w tym: 35% kwasów tłuszczowych Omega-3 304,5 mg
Ekstrakt z liści oliwnych 334 mg
w tym: 18% oleuropein 60 mg
Ekstrakt z owoców dzikiej róży 114 mg
w tym: 70% witaminy C 80 mg 100*
Resweratrol 12 mg
Witamina E 12 mg 100*
Koenzym Q10 10 mg
Witamina B6 1,4 mg 100*
Witamina B1 1,1 mg 100*
Kwas foliowy 200 ?g 100*
Witamina B12 2,5 ?g 100*

*%RDA - procent zalecanego dziennego spożycia

Ulotka w formacie pdf