BIOmegaLIN 500 mg omega 3-6-9 pochodzenia roślinnego 60 kapsułek

BIOmegaLIN preparat uzupełnia dietę w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 (NNKT) oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe omega-9.

Preparat BIOMEGALIN 3-6-9 zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 (NNKT) oraz jednonienasycone kwasy z rodziny omega-9 pochodzenia roślinnego w optymalnych proporcjach.

NNKT nie są wytwarzane przez nasz organizm i dlatego powinny być dostarczane wraz z pożywieniem. BIOMEGALIN 3-6-9 charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych oraz wysoką zawartością kwasów omega-3.

Opakowanie: 60 kapsułek po 500 mg

Opakowanie: 60 kapsułek po 500 mg

Oleofarm

Cena: 23,38 zł

Działanie

Omega-3 są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Wpływają korzystnie na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Regularne spożywanie NNKT jest ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci.
Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego spożywania kwasu linolowego w ilości odpowiadającej 1% dziennego zapotrzebowania energetycznego i kwasu alfa-linolenowego w ilości odpowiadającej 0,2% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku.

Wskazania

Polecany jest osobom chcącym utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, osobom starszym, intensywnie uczącym się i intensywnie uprawiającym sport. Polecany jest również dzieciom w wieku szkolnym ze względu na korzystny wpływ NNKT na ich wzrost i rozwój.

Olej lniany, olej z dzikiej róży, olej z owoców rokitnika, mieszanina tokoferoli (przeciwutleniacz).

Dzienna porcja 2 kapsułki po 500 mg zawiera:
- omega-9 (kwasy tłuszczowe jednonienasycone) 120 mg
- NNKT (kwasy tłuszczowe wielonienasycone) 633 mg
w tym:
omega-3 (kw. alfa-linolenowy) 200 mg
omega-6 (kw. linolowy) 433 mg