BioCardine omega-3 stężenie 62% EPA i DHA w postaci estrów etylowych

BioCardine Omega-3 to skoncentrowany olej z mięśni sardynek i sardeli.

Pozyskiwany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Badania światowe potwierdzają, że olej z sardynek i sardeli w porównaniu do olejów innych gatunków ryb to najbogatsze źródło kwasów tłuszczowych EPA + DHA omega-3.

Charakteryzuje się on również najwyższą jakością.

Opakowanie: 56 kapsułek

Opakowanie: 56 kapsułek

Marinex,

marka:

Cena: 36,78 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Jako budulec kory mózgowej oraz składniki błon komórek nerwowych - DHA stanowi 60% kory mózgowej i jest głównym budulcem komórek nerwowych. EPA + DHA zwiększają płynność błon neuronów przez co poprawiają przekaźnictwo sygnałów między komórkami nerwowymi.
W ten sposób wpływają na funkcje psychoruchowe i intelektualne. Mózg i układ nerwowy rozwijają się prawidłowo. U osób starzejących się zachowana zostaje dłużej aktywna pamięć i sprawność intelektualna.

Wspierają prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny człowieka już od momentu poczęcia -15% masy całego mózgu to omega-3. W okresie ciąży dostarczane są z pokarmem spożywanym przez matkę. Przechodząc przez łożysko do płodu wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego odbywający się głównie w okresie życia płodowgo.. Zabezpieczają dziecko przed wystąpieniem niedorozwoju umysłowego i negatywnych procesów psychicznych np. depresji, agresji czy hiperaktywności, a jednocześnie podwyższają zdolności poznawcze oraz współczynnik inteligencji. U kobiet ciężarnych warunkują prawidłowy przebieg ciąży, ograniczają ryzyko poronień, stanów przedrzucawkowych, depresji przed- i poporodowych.

Jako substancje wzmacniające mięsień sercowy - EPA + DHA wbudowują się do warstwy lipidowej błony komórek mięśniowych i regulują wymianę substancji, między wnętrzem komórki a środowiskiem zewnętrznym. Wydłużają w ten sposób o 150% czas trwania potencjału czynnościowego komórki, czyli skurcz mięśnia jest wytwarzany w równomiernych odstępach czasu. Serce stabilizuje swój rytm, działa wydajniej. (GSSI, DART, HPFS)

Są prekursorami substancji przeciwzapalnych - stany zapalne leżą u podstawy wszystkich nieprawidłowości w organizmie. Od zdolności organizmu do ich wygaszania zależy skuteczność powrotu do równowagi. Gdy EPA + DHA omega-3 są w organizmie, enzymy zamiast wytwarzać z omega-6 czynniki prozapalne (zwiększające zapalenie) kierowane są do reakcji z omega-3 i produkowane są silne substancje przeciwzapalne (rezolwiny i protektyny). EPA + DHA na poziomie molekularnym hamują produkcję substancji prozapalnych (interleukin IL-1, IL-6, IL-8). Tylko dzięki EPA naturalna flora przewodu pokarmowego jest w stanie wytworzyć bardzo silną substancję przeciwzapalną (Rezolwinę E1). Dlatego im więcej EPA + DHA dostarczysz do organizmu, tym skuteczniej będzie on usuwał stany zapalne.

Redukują tłuszcze osocza (cholesterol całkowity, LDL i trójglicerydy) oraz podnoszą poziom dobrego cholesterolu HDL - włączając się we frakcje lipoprotein są preferencyjnie wbudowywane w lipidy błonowe komórek naczyń krwionośnych. W obszarze powstałych złogów tłuszczy (LDL) w naczyniach krwionośnych ograniczają procesy zapalne poprzez zahamowanie migracji leukocytów i makrofagów oraz aktywacji tych komórek. W obecności EPA + DHA złogi tłuszczu otaczane są grubszą warstwą włóknisto-kolagenową co zapobiega pęknięciu naczynia. W ten sposób zapobiegają zmniejszaniu się światła naczyń krwionośnych i powstawania zatorów prowadzących do niedotlenienia serca. Tak chronią układ krążenia przed wystąpieniem zaburzeń w jego prawidłowej pracy.

Poprawiają funkcje komórek śródbłonka naczyniowego - EPA + DHA wbudowują się do błony komórek budujących naczynia krwionośne zwiększając dostępność tlenku azotu dzięki czemu kontrolują rozkurcz i skurcz naczyń krwionośnych co ma pośredni wpływ na obniżenie ciśnienia krwi (Berger, Hirsch).

Dawkowanie

Preparat powinniśmy przyjmować systematycznie a przede wszystkim w ściśle określonych ilościach, zależnych od dolegliwości.

Kapsułki połykamy w całości lub przed połknięciem rozgryzamy lub wyciskamy na łyżeczkę i trzymamy około 30 sekund w jamie ustnej.

Zalecamy przyjmowanie BioCardine?Omega-3 na pół godziny przed posiłkiem lub 1,5 godziny po posiłku. Kapsułki lub sam olej popijamy niewielką ilością neutralnego płynu (np. niegazowaną wodą mineralną).

Dwie kapsułki dostarczają 1300 mg łącznie wszystkich kwasów omega-3:
EPA (kw. eikozapentaenowy) w postaci estrów etylowych 660 mg
DHA (kw. dokozaheksaenowy) w postaci estrów etylowych 440 mg
inne kwasy omega-3 200 mg

Ulotka w formacie pdf