Jelitowa flora bakteryjna SOLGAR

Solgar Jelitowa flora bakteryjna zawierająca 500 milionów żywych mikroorganizmów probiotycznych w kapsułce

Produkt nie zawiera: PRODUKTÓW MLECZNYCH, cukru, soli, skrobi, pszenicy, soi, glutenu i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.

Odpowiedni dla wegan i wegetarian.

BB-12® oraz LA-5® to zastrzeżone znaki towarowe firmy Chr. Hansen.

Opakowanie: 60 kapsułek roślinnych

Solgar,

marka:

Cena: 60,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Zastosowano specjalne, wyjątkowe szczepy bakterii, które były testowane w ponad 80 różnych badaniach klinicznych. Szczepy bakterii oferowane przez Solgara są żywe.
- Szczepy bakterii stosowane przez firmę Solgar są odporne na wysoki poziom kwasowości żołądka, ale w celu uzyskania dodatkowej ochrony produktów z tej serii zastosowano kapsułkowanie w mikrokapsułki z matrycy polisacharydowej, która zwiększa ich możliwości przeżycia w układzie pokarmowym.
- Kapsułka rozpuszcza się bardzo szybko, a żel polisacharydowy w kapsułce tworzy matrycę ochronną wokół bakterii. Żel ten jest odporny na kwas żołądkowy i rozpuszcza się dopiero w mniej kwaśnym środowisku dwunastnicy, w której bakterie są uwalniane, aby spełniły swoją funkcję w przewodzie pokarmowym.
- Wybrane szczepy bakterii były badane w próbach na ludziach i cechuje je długi okres trwałości w temperaturze otoczenia.
- Badania pokazują, że nowe szczepy wykazują właściwości szybszej kolonizacji jelit, w szczególności po kuracji antybiotykowej w porównaniu z grupami kontrolnymi.
- Nowe szczepy także poprawiały funkcjonowanie kępek Peyera w jelitach (obszarów tkanki limfatycznej odpowiedzialnych za odpowiednią reakcję immunologiczną w jelitach).
- Bakterie B. lactis poprawiają możliwości wchłaniające komórek układu immunologicznego w jelitach, a reakcje immunologiczne usprawniały oba nowe szczepy (B. lactis i L. acidophilus).

Wskazania:

Suplementy probiotyczne mogą wspomagać funkcjonowanie układu trawiennego dostarczając organizmowi probiotyków lub tzw. dobrych bakterii zasiedlających przewód pokarmowy, a których poziom zmniejsza się wskutek złej diety, stresu, antybiotyków i substancji chemicznych.
Probiotyki wspomagają trawienie i wchłanianie składników odżywczych, pomagają w odtruwaniu jelitowym i generują energię.
Chronią także jelita przez atakiem organizmów chorobotwórczych, dzięki czemu pomagają zapobiegać częstym dolegliwościom układu trawiennego.

Dawkowanie:

1 do 2 kapsułek dziennie.

Każda kapsułka zawiera:
Kompleks probiotyczny sproszkowanych bakterii Acidophilus i Bifidobacterium (dekstroza, skrobia ziemniaczana, sproszkowane kultury probiotyczne)

L. acidophilus 250 milionów żywych mikroorganizmów
B. lactis 250 milionów żywych mikroorganizmów

Ulotka w formacie pdfUlotka Solgar Jelitowa Flora Bakteryjna

Etykieta Skład Solgar Jelitowa Flora BakteryjnaSkład Etykieta Solgar Earth Source