Olimp Gold Lecytyna lepsza pamięć większa odporność na stres

Olimp Gold Lecytyna 1200 mg

Suplement diety w postaci miękkich kapsułek „softgel” zawiera naturalną lecytynę sojową będącą źródłem niezwykle ważnych składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowej pracy serca, układu krążenia i systemu nerwowego.

Lecytyna to jedna z najbardziej wszechstronnych substancji żywieniowych oddziałujących na organizm człowieka.
Lecytyna (fosfatydylocholina) jest fosfolipidem obecnym w każdej komórce ludzkiego organizmu, głównie jako składnik błon komórkowych.
Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, obciążonych wysiłkiem fizycznym i umysłowym, narażonych na ciągły stres, uczących się, a także osób w wieku podeszłym jako uzupełnienie diety w lecytynę w celu zachowania prawidłowych zdolności intelektualnych (koncentracji, sprawności myślenia oraz kojarzenia)i wydolności fizycznej w szczególności u sportowców.

Opakowanie: 60 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 18,96 zł

Działanie:

Lecytyna odgrywa ważną rolę w procesie transportowania tłuszczów w naczyniach krwionośnych, ułatwiając ich sprawne przemieszczane się w krwiobiegu.
Uzupełnianie niedoborów tej substancji może korzystnie wpływać na poziom cholesterolu we krwi oraz na ogólną kondycję układu krwionośnego.
Lecytyna jest dla organizmu podstawowym źródłem choliny z której organizm produkuje acetylocholinę - bardzo ważny neuroprzekaźnik. Substancja ta odpowiedzialna jest za przepływ sygnałów pomiędzy komórkami nerwowymi, aktywność umysłową, zdolność koncentracji i proces uczenia się. Acetylocholina jest jednocześnie przekaźnikiem sygnałów pomiędzy komórkami nerwowymi, a mięśniowymi, odpowiedzialnym za siłę mięśni i wydajność ich pracy.
Suplementacja lecytyną może powodować wzrost poziomu acetylocholiny, dzięki temu organizm lepiej znosi skutki napięć nerwowych.
W warunkach stresu lub silnego wysiłku umysłowego zapotrzebowanie na lecytynę wzrasta dwukrotnie.

Wskazania:

Odczuwalne korzyści z suplementacji lecytyną mogą odnieść osoby żyjące na co dzień w dużym pośpiechu i stresie, uczniowie i studenci w okresie wytężonej nauki oraz pracownicy wykonujący intensywną pracę umysłową.
Lecytyna to także ważny składnik diety osób zagrożonych chorobami serca i układu krążenia, w szczególności gdy zmianom chorobowym towarzyszy wyczuwalny spadek wydolności fizycznej.

1 kapsułka zawiera:
Lecytyna sojowa (z soi niemodyfikowanej genetycznie) 1200 mg
(najlepiej przyswajalna postać lecytyny w postaci płynnej, zamkniętej w poręczne i wygodne w stosowaniu miękkie kapsułki softgel)

Ulotka w formacie pdfUlotka Olimp Gold Lecytyna 1200 mg