Zovirax DUO dwuskładnikowy na opryszczkę

Zovirax Duo krem przeciwopryszczkowy

Krem na opryszczkę zawierający lek przeciwwirusowy (acyklovir) oraz substancję łagodzącą (hydrokortyzon) by szybciej pozbyć się wykwitów opryszczkowych.
Krem do stosowania od 12 roku życia.

Opakowanie: Tuba 2 g

GlaxoSmithKline,

marka:

Cena: 17,97 zł

Zovirax Duo znacząco zmniejsza szansę rozwoju opryszczki w pęcherzyk.
Acyklowir składnik czynny, hamuje replikację (namnażanie) wirusa wywołującego opryszczkę, a hydrokortyzon zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk.
Kliniczne badania potwierdzają przyspieszenie leczenia w przypadku gdy powstanie opryszczka i posiada kliniczne potwierdzone leczenie hamujące rozwój fazy wrzodziejącej.
Ponad 90% dorosłych jest nosicielami wirusa HSV-1 (wirusa herpes simplex) wywołującego objawy, ale tylko u jednej trzeciej z nich rozwija się opryszczka.
Kiedy wirus opryszczki HSV-1 dostanie się do organizmu, zostaje w nim na zawsze, ujawniając się gdy układ odpornościowy jest osłabiony.
Maści i kremy antywirusowe pozwalają zahamować rozmnażanie się wirusa i uniknąć pęcherzykowatych wykwitów na skórze.

Zastosowanie:

Dorośli i młodzież (w wieku powyżej 12 lat): Zovirax Duo należy stosować pięć razy na dobę przez 5 dni (np. w przybliżeniu co 3-4 godziny z pominięciem nocy).
Leczenie należy rozpocząć najwcześniej, jak to jest możliwe, najlepiej natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów (uczucia świądu, zaczerwienienia).
Każdorazowo należy nałożyć odpowiednią ilość leku na zmienione chorobowo obszary skóry, a także, jeśli to możliwe, na sąsiadującą z nimi powierzchnię skóry.

Leczenie powinno trwać 5 dni. Jeżeli zmiany są nadal obecne po 10 dniach, pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem.

1 g kremu zawiera:
acyklowir (Aciclovirum) 50 mg
hydrokortyzon (Hydrocortisonum) 10 mg 

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: alkohol cetostearylowy 67,5 mg/g kremu i glikol propylenowy 200 mg/g kremu.

Ulotka w formacie pdfUlotka Solgar Krzem Oceaniczny Strefa Leków