Erazaban krem na opryszczkę bezpieczny w ciąży i w czasie karmienia piersią

Erazaban krem do leczenia objawów zakażeń wirusem opryszczki

Bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią ze względu na miejscowe działanie.

- Istotnie skraca czas gojenia opryszczki nawet o 50% (Użyty zgodnie z zaleceniami: w porównaniu do opryszczki nieleczonej. Sachs Sl et al. J. Am. Acad. Dermatol. 2011; 45: 222-230).
- Zmniejsza i skraca czas trwania objawów chorobowych, takich jak: ból, kłucie, mrowienie, świąd.
- Zapewnia najlepszy efekt przy wczesnym rozpoczęciu leczenia objawów opryszczki.
- Bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
- Szybko wchłania się.
- Nie pozostawia białych śladów.

Opakowanie: Tuba 2 g

Cena: 19,13 zł

Działanie:

Dokozanol - substancja czynna to lekki alkohol nasycony, który został opatentowany przez amerykańskich naukowców. Udowodniono, że komórki pod wpływem działania dokozanolu są odporne na zarażenia wirusami z otoczka lipidową, takimi jak wirus HSV1.
Dokozanol hamuje proces łączenia wirusów z błoną komórkową, co zapobiega ich penetracji do wnętrza komórek. W efekcie zapobiega replikacji wirusów i niszczeniu komórek.
Skutkiem tego działania jest skrócenie czasu trwania, a także złagodzenie objawów opryszczki.
Dokozanol stosowany 5 razy dziennie jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu nawracającego zakażenia wirusem opryszczki pospolitej, co potwierdziły przeprowadzone badania kliniczne.

Zastosowanie:

Dorośli i młodzież (powyżej 12 lat) nakładać cienką warstwę produktu na całą powierzchnię zmian opryszczkowych 5 razy na dobę (w odstępach około 3 godzin w ciągu dnia).

Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów przedmiotowych lub podmiotowych opryszczki wargowej (ból, palenie, świąd, mrowienie lub zaczerwienienie).

Leczenie należy kontynuować do wygojenia zmian, od 4 do 6 dni lub maksymalnie 10 dni.

Wskazania:

Erazaban 10 % krem przeznaczony jest do leczenia wczesnych objawów (fazy prodromalnej lub rumieniowej) wargowych zakażeń wirusem opryszczki zwykłej - herpes simplex u pacjentów z prawidłową odpornością.

Skład:

1 g kremu 100 mg (10%) dokozanolu.