Mastodynon naturalny lek w hyperprolaktynemii PMS

Mastodynon to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego o unikalnym składzie.

Jest to jedyny na rynku sześcioskładnikowy lek, od lat sprawdzony przez Polki w skutecznej walce z bólem i obrzękiem piersi (mastodynia) oraz rozdrażnieniem, nerwowością i zmiennością nastroju towarzyszącą zespołowi napięcia przedmiesiączkowego (PMS).Lek ten został opracowany przez niemieckich naukowców firmy Bionorica SE, a szerokie spektrum działania preparatu wynika z unikalnej kompozycji ekstraktów z niepokalanka, cyklamenu, lilii tygrysiej, kulczyby, kosaćca oraz blue cohosh.Pierwsze efekty leczenia widoczne są już po około 6 tygodniach, jednak pełne działanie osiąga po stosowaniu przez 3 pełne cykle miesiączkowe (3 miesiące).

Opakowanie: 60 tabletek

Bionorica,

marka:

Cena: 40,50 zł

Działanie

Lek Mastodynon wykazuje dużą skuteczność w łagodzeniu bolesności piersi, jednego z najczęstszych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
Bardzo często lekarze sięgają po Mastodynon jako naturalną alternatywę w leczeniu hyperprolaktynemii (podwyższony poziom prolaktyny) ? schorzenia, które może prowadzić nawet do niepłodności. Jego działanie, potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi, oraz bardzo wysoki profil bezpieczeństwa są źródłem zaufania, jakim obdarzają go lekarze i Pacjentki.
W przeciwieństwie do doraźnych środków przeciwbólowych i rozkurczających, stosowanych doraźnie w leczeniu objawów PMS, które mają bardzo krótki czas działania i leczą jedynie objawy, Mastodynon reguluje gospodarkę hormonalną, której zachwianie leży u podstaw powstawania zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
Dodatkowo wpływa on również korzystnie nie tylko na dolegliwości fizyczne, lecz również te związane ze sferą psychiczną (rozdrażnienie, wahania nastroju, drażliwość).

Caulophyllum thalictroides (ang. Blue cohosh) ? Papoose Root. Roślina lecznicza z rodziny Berberysowate, wywodząca się z tradycyjnego ziołolecznictwa mieszkańców Ameryki Północnej (jeden z najstarszych surowców leczniczych tego terytorium). Surowcem farmaceutycznym jest świeży korzeń. W dawkach homeopatycznych używany w regulowaniu objętości i jakości krwi miesiączkowej (leczenie upławów) oraz zmniejszaniu bolesności miesiączek.

Cyklamen europaeum - z rodziny Pierwiosnkowate. Jest stosowany w homeopatii w zaburzeniach miesiączkowania i nie-ciążowym braku miesiączki w połączeniu z zaburzeniami typu gastrycznego, a także w leczeniu obfitych, śluzowatych miesiączek.

Kosaciec ? Iris versicolor (ang. blue flag) ? roślina ogrodowa z rodziny Kosaćcowate. Stosowany w homeopatii w migrenach, nudnościach, nerwicowych wymiotach, migrenowych zaburzeniach widzenia, w kolkach żołądkowych i innych gastrycznych zaburzeniach, m.in. związanych z syndromem PMS.

Lilia tygrysia ? Lilium tigrinum ? roślina ogrodowa z rodziny Liliowate. Surowcem jest cebula lilii tygrysiej , stosowana w homeopatii przy następujących objawach chorobowych: zaburzenia serca na tle nerwowym, silne krwawienia miesiączkowe podczas ruchu, napięcie przedmiesiączkowe, częste oddawanie moczu (uczucie parcia na pęcherz), depresja, zaburzenia rytmu serca.

Ignatia - Kulczyba Św. Ignacego (kulczyba gorzka) ? Ignatia Amara L. Surowcem są nasiona. Kulczyba gorzka jest bez kolczastą lianą, która za pomocą zdrewniałych wąsów przyczepia się ściśle i pnie na wierzchołki bardzo wysokich drzew. Rośnie głównie w Malezji, na Filipinach, na Borneo, w Wietnamie. Niekiedy uprawiana. Surowcem farmaceutycznym są nasiona. Preparaty zawierające kulczybę znajdują więc zastosowanie w leczeniu jednostek chorobowych, cechujących się wysoką częstością występowania zaburzeń emocjonalnych. Należą do nich m.in. PMS i zaburzenia klimakteryczne, zaburzenia czynnościowe ze strony układu pokarmowego, wybrane przewlekłe choroby skóry, choroby wieku podeszłego. Bardzo ciekawe są nowe dane dotyczące przeciwdepresyjnego działania kulczyby. Wskazaniami do stosowania Ignatia są następujące: zaburzenia nerwicowe, zaburzenia nastroju (zmienność nastroju), bezsenność.

Dawkowanie

Doustnie, tabletki: 1 tabletka dwa razy na dobę (można popić np. szklaną wody).

Preparat Mastodynon? należy przyjmować przez co najmniej 2-3 miesiące - także w trakcie menstruacji.

Wskazania

Wspomagająco, w zespole napięcia przedmiesiączkowego z takimi objawami, jak: mastodynia (bolesność piersi), zaburzenia równowagi emocjonalnej, po wykluczeniu przez lekarza poważnych przyczyn dolegliwości.

Substancjami czynnymi leku są:
Vitex agnus- castus TM 162,0 mg
Caulophyllum thalictroides D4 81,0 mg
Cyclamen purpurascens D4 81,0 mg
Strychnos ignatii D6 81,0 mg
Iris versicolor D2 162,0 mg
Lilium lancifolium D3 81,0 mg

Ulotka w formacie pdf