Cynarex wyciąg z karczocha

Cynarex jest naturalnym preparatem roślinnym wyprodukowanym na bazie wyciągu suchego z ziela karczochów, który działa żółciotwórczo, żółciopędnie i ochronnie na miąższ wątroby.

Wykazuje też działanie przeciwmiażdżycowe obniżając poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w surowicy krwi. Zalecany jest przy niestrawności i osłabieniu wydzielania żółci oraz profilaktycznie jako środek ochronny u osób narażonych na działanie dwusiarczku węgla.

Opakowanie: 30 tabletek

Herbapol Wrocław

Cena: 8,98 zł

Działanie:

Substancja czynna wyciągu z ziela karczochów działa żółciotwórczo i żółciopędnie.
Polifenolokwasy zawarte w wyciągu obniżają poziom niektórych frakcji tłuszczowych w surowicy krwi, a przede wszystkim trójglicerydów. Stwierdzono też spadek poziomu wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i beta-lipoproteidów.
Preparat wykazuje również działanie ochronne na miąższ wątroby np. przy zatruciach dwusiarczkiem węgla.

Zastosowanie:

Lek stosuje się w niestrawności i osłabieniu wydzielania żółci oraz profilaktycznie jako środek ochronny u osób narażonych na działanie dwusiarczku węgla.
Preparat może być stosowany również pomocniczo w hipercholesterolemii jako środek o działaniu przeciwmiażdżycowym oraz obniżający poziom cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi.

Dawkowanie:

Dorosłym oraz dzieciom powyżej 14 roku życia 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Wyciąg suchy z ziela karczocha (Cynarae herba extractum siccum) 250 mg

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, glukoza, laktoza, sacharoza, guma arabska, talk, stearynian magnezu - do 550 mg