Piascledine zwalcza objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Lek Piascledine 300 należy do nowej grupy leków określanych jako „powoli działające leki do zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów" (symptomałic slow-acttng drugs in asteoarthritis, SYSADOA), które charakteryzuje opóźnione występowanie działania.

Lek łagodzi objawy zwyrodnieniowego uszkodzenia chrząstki stawowej, w tym dolegliwości bólowe i w wyniku tego usprawnia aparat ruchowy chorego.

Opakowanie: 30 kapsułek

Cena: 49,99 zł

Działanie:

- zwiększenie wytwarzania kolagenu oraz zmniejszenie wytwarzania interleukiny l (mediatora zapalenia) przez chondrocyty chrząstki stawowej,
- zwiększenie ekspresji czynnika PAI-1 (Fast acting tissue-type plasminogen activator inhibitor), inhibitora tkankowego aktywatora plazminogenu t-PA. związanego ze zmianami w chrząstce w chorobie zwyrodnieniowej stawów.
- zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego TGF beta (transforminggrowth factor beta) w chondrocytach in vitro - wiadomo o tej substancji, że działa anabolicznie na chrząstkę.
Wszystkie te właściwości wskazują, że Piascledine 300 odbudowuje macierz pozakomórkową chrząstki stawowej najprawdopodobniej głównie poprzez wpływ na TGF beta.

Dawkowanie:

Jedna kapsułka 300 mg doustnie raz na dobę w trakcie posiłku.
Zaleca się przyjmowanie kapsułek w całości w trakcie posiłku i popijanie odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.

Nie zaleca się podawania większej dawki, z uwagi na to, że w badaniach klinicznych z udziałem pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów nie stwierdzono większej skuteczności klinicznej po zwiększeniu dawki dobowej.
W miarę nasilania się działania leku Piascledine 300 dawkę leku przeciwzapalnego i/lub leku przeciwbólowego można zmniejszać.

Wskazania:

Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych.

Do stosowania u pacjentów powyżej 18 roku życia.

1 kapsułka zawiera:
olej awokado frakcja niezmydlająca się 100 mg
olej sojowy frakcja niezmydlająca się 200 mg