Sinupret 50 drażetek oczyszczanie zatok

Sinupret drażetki

Drażetki powodujące rozrzedzenie gęstych wydzielin zalegających w nosie, zatokach, ogólnie w górnych drogach oddechowych przez co można je łatwo oczyścić.

Dodatkowo zmniejszają obrzęk błon śluzowych czyli \"wyściółki\" nosa (i ogólnie górnych dróg oddechowych) co zmniejsza uczucie \"zatkania\" nosa.Nadaje się do długotrwałej terapii.

Może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących.

Opakowanie: 50 drażetek

Opakowanie: 50 drażetek

Bionorica,

marka:

Cena: 35,90 zł

Działanie

Lek pochodzenia roślinnego o działaniu sekretolitycznym.
Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Działanie synergiczne (nawzajem wzmacniające efekt swoich działań) składników leku wykazuje znakomite efekty inne niż tylko upłynnienie zalegających w zatokach wydzielin.

Opis składników:
Korzeń goryczki: wytrzymała roślina występująca dziko w Europie Południowej i w górach Europy Środkowej. Z powodu właściwości przeciwgorączkowych w starożytności była stosowana do leczenia ospy. Tradycyjnie stosowana do leczenia zaburzeń trawienia, uczucia pełności i wzdęcia. Składnik ten ma udowodnione właściwości sekretolityczne.
Pierwiosnek: Należą wiosną do pierwszych kwitnących kwiatków. Odpowiedzialny za chorobę pierwiosnkową alergen znajduje się we włoskach łodygi i na spodniej części liści. Sinupret? został zbadany na obecność priminy i uznano go za wolny od tego alergenu. Płatki pierwiosnka zalecano przy migrenach, napięciach nerwowych i chorobach serca. Pierwiosnek ma udowodnione właściwości sekretolityczne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antybakteryjne.
Szczaw: zawiera pochodne hydroksykwasu cynamonowego, posiada właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwutleniajace. W medycynie naturalnej stosuje się szczaw w leczeniu chorób skóry, przy stanach zapalnych dróg oddechowych oraz błony śluzowej jamy ustnej. Ziele szczawiu ma udowodnione właściwości sekretolityczne, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz immunomodulujące.
Czarny bez: wykorzystuje się przede wszystkim kwiat bzu czarnego. Najważniejszym składnikiem kwiatów są flawonoidy (rutyna, kwercetyna i hiperozyd). W medycynie naturalnej stosowany jest przede wszystkim jako środek napotny, przeciwskurczowy i przeczyszczający, jak również zewnętrznie do zmniejszania stanów zapalnych. Kwiat bzu czarnego ma dowody na działanie sekretolityczne.
Ziele werbeny: W lecznictwie stosuje się wysuszone, zbierane podczas pory kwitnięcia liście i górne pędy. W medycynie naturalnej stosowany jest jako środek ułatwiający odksztuszanie przy przewlekłym zapaleniu oskrzeli. Werbena ma właściwości sekretolityczne, antywirusowe oraz immunomodulujace.

Dawkowanie

Dorośli 3 razy dziennie 2 drażetki.
Dzieci w wieku szkolnym 3 razy dziennie 1 drażetka.
W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie.
Drażetki powinny być połykane w całości z niewielką ilością wody.
Tabletki mogą być przyjmowane przed snem bo nie nasilają wycieku wydzielin z dróg oddechowych czy zatok i nie działają wykrztuśnie zaraz po zastosowaniu.

Kuracja powinna trwać MINIMUM 7 dni.

Wskazania

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok, górnych i dolnych dróg oddechowych oraz jako lek uzupełniający przy antybiotykoterapii.

1 drażetka zawiera:
Gentianae radix 6 mg,
Primulae flores cum Calycibus 18 mg,
Rumicis herba 18 mg,
Sambuci flores 18 mg,
Verbenae herba 18 mg,
massa tabl. et drage ad 100 mg.

Ulotka w formacie pdf