Nutrof Total wspomaga prawidłowe funkcjonowanie i ostrość wzroku

Nutrof Total to preparat witaminowy dla Twoich oczu, będący optymalną i unikalną kompozycją składników o udowodnionym korzystnym działaniu dla prawidłowego i komfortowego widzenia

Opakowanie: 30 kapsułek

Laboratories Thea

Cena: 35,16 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

OMEGA 3 - WZMOCNIENIE TKANEK OKA
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3, w tym przypadku EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy), wchodzące w skład preparatu Nutrof Total? w naturze występują głównie w tłuszczu ryb morskich. Ludzki organizm sam ich nie produkuje, są mu jednak niezbędne do życia. To ważny składnik struktury tkanki nerwowej ? szczególnie kory mózgowej i siatkówki oka ? odpowiadają za jej prawidłowy rozwój i funkcjonowanie, są budulcem fotoreceptorów.
Chronią siatkówkę oraz jej naczynia krwionośne przed zmianami zwyrodnieniowymi i przyspieszają eliminację szkodliwych produktów przemiany materii.
Stosunek EPA do DHA w preparacie Nutrof Total? jest w optymalnej dla naczyń krwionośnych oka proporcji 2:1.
Omega-3 są systematycznie zużywane m.in. w procesie widzenia i dlatego bardzo ważne jest ich dostarczanie wraz z dietą i/lub poprzez suplementy diety.
Zapobiegają chorobom układu krążenia, zakrzepom, zawałom, nadciśnieniu tętniczemu, niektórym nowotworom.
Lekarze szacują, że w Polsce zjadamy zaledwie połowę wymaganej ilości Omega-3. A znajdziemy je w łososiu, makreli, sardynkach, oleju rybim.
RESWERATROL ? POPRAWA KRĄŻENIA W OKU
Resweratrol to przeciwutleniacz pochodzący bezpośrednio ze skórek czerwonych winogron (Vitis vinifera) i występujący w czerwonym winie. Chroni roślinę przed działaniem grzybów, zanieczyszczaniem środowiska itd.
Spożywany przez człowieka ma również ogromny wpływ na działanie ludzkiego układu odpornościowego ? przeciwdziała infekcjom, zwalcza bakterie.
Neutralizuje bardzo agresywne chemicznie cząsteczki, tzw. wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób utlenianiu innych pożytecznych związków, na przykład witaminy C i E.
Resweratrol działa przeciwmiażdżycowo na naczynia krwionośne ? zapobiega utlenianiu lipidów LDL (tzw. złego cholesterolu) oraz ich wnikaniu do ścian naczyń. Dzięki temu dba o stan całego układu krwionośnego i ma bezpośredni wpływ na nasz narząd wzroku, który, jak wszystkie inne organy funkcjonuje dzięki systemowi naczyń krwionośnych, zaopatrujących go w niezbędne substancje odżywcze.
Resweratrol działa także antyangiogennie to znaczy hamuje powstawanie nowych, niewłaściwych i niepełnowartościowych (patologicznych) naczyń krwionośnych pojawiających się w warunkach niedotlenienia siatkówki. Takie patologiczne naczynia mogą stać się przyczyną wylewów krwi do siatkówki, a to oznacza zwykle nieodwracalne poważne ubytki wzroku.
LUTEINA I ZEAKSANTYNA - POPRAWA WIDZENIA
Luteina jest karotenoidem, który wraz z innym barwnikiem ? zeaksantyną ? działa jak naturalny filtr optyczny wysokoenergetycznego światła niebieskiego dla siatkówki i jest równocześnie silnym antyoksydantem ? chroni fotoreceptory siatkówki przed procesami oksydacyjnymi. W preparacie Nutrof Total? znajduje się 10 mg FloraGlo Luteiny i 2 mg Zeaksantyny, czyli dawki zgodne z najnowszymi doniesieniami naukowymi*.
Luteina wykorzystana w składzie preparatu Nutrof Total? to krystaliczna forma tej substancji ? najlepiej przyswajalna, bo występująca w naturalnych źródłach roślinnych. Znajdziemy ją również w zielonych liściastych warzywach ? szpinaku, zielonej kapuście, brokułach, natce pietruszki oraz w owocach ? pomarańczach i mandarynkach.
* badanie AREDS II
ANTYOKSYDANTY ? OCHRONA OKA
Witamina E, a właściwie tokoferole, które nasz organizm z niej wytwarza, chronią błony komórkowe zagrożone działaniem wolnych rodników.
Podobne działanie ma witamina C ? obdarzona najsilniejszym potencjałem przeciwutleniającym.
Najważniejsze mikroelementy regulujące aktywność enzymów antyoksydacyjnych w metabolizmie wzrokowym organizmu to cynk, selen (który uzupełnia przeciwutleniające działanie witaminy E) i miedź ? one również znalazły się w preparacie Nutrof Total?.