DiagoPSA

DiagoPSA TEST polecany wszystkim mężczyznom w średnim wieku, którzy chcą upewnić się, iż nie cierpią na schorzenia gruczołu prostaty.
DiagoPSA TEST jest stosowany do wykrywania podwyższonego stężenia swoistego antygenu sterczowego (PSA), co może się wiązać z powiększeniem gruczołu prostaty (łagodny przerost prostaty) lub, w niektórych wypadkach, oznaczać występowanie raka prostaty.
Przeprowadzenie testu wśród zdrowych mężczyzn pozwala na wykrycie osób chorych wtedy, gdy nie mają jeszcze objawów choroby nowotworowej.

Biomerica

Cena: 29,00 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie:

Każdy mężczyzna po ukończeniu 50 roku życia powinien raz w roku mieć oznaczony poziom (stężenie) PSA w surowicy krwi. Jeśli w najbliższej rodzinie pacjenta (ojciec, bracia) były przypadki występowania raka prostaty badanie to należy wykonywać już od 40 roku życia.
Oznaczenie poziomu PSA stosując test DiagoPSA jest wstępnym etapem profilaktyki i diagnostyki schorzeń gruczołu krokowego.

Zastosowanie:

Stężenie swoistego antygenu sterczowego jest mierzone w próbce krwi.
Próbkę krwi pobieramy z opuszki palca bezboleśnie, nakłuwając specjalnym urządzeniem znajdującym się w zestawie testowym.
Następnie przy użyciu pipety przenosimy ją na płytkę testową.
Dodajemy bufor i czekamy na wynik 10 minut.
Stężenie graniczne, na którym opiera się działanie testu, wynosi 4 ng/ml.