Venoruton żel łagodzący bóle i obrzęki wywołane przewlekłą niewydolnością żylną

VENORUTON GEL 40g preparat należący do grupy środków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi).

U pacjentów z żylakami i innymi schorzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmierną przepuszczalnością, co powoduje między innymi obrzęk w okolicach kostek.

Venoruton Gel działa na najmniejsze naczynia krwionośne (kapilary) poprzez zmniejszenie przepuszczalności uszkodzonych ścian kapilar dla wody i innych substancji.

Venoruton Gel nie zawiera alkoholu, w leczeniu miejscowym świetnie nadaje się do wielokrotnego stosowania na skórę.

Jest przyjemny w użyciu i daje uczucie świeżości, jest bezzapachowy i nie jest tłusty.

Opakowanie: Tuba 40 g

Opakowanie: Tuba 40 g

Novartis,

marka:

Cena: 21,79 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Venoruton Gel stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i ich łamliwości a w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku.
Venoruton Gel zmniejsza obrzęk i przynosi ulgę w takich objawach jak: ból, zmęczenie, mrowienie, ociężałość nóg oraz skurcze.
Venoruton Gel zmniejsza też obrzęk i przynosi ulgę w objawach pochodzenia urazowego (skręcenia i zwichnięcia, stłuczenia mięśni).

Może spowodować

Dawkowanie

Stosować Venoruton Gel rano i wieczorem na chorą powierzchnię.
Wcierać delikatnie aż do całkowitego wchłonięcia leku, to znaczy do czasu aż skóra będzie sucha.
Jeśli to konieczne, Venoruton Gel może być stosowany pod bandaż elastyczny lub opatrunek okluzyjny.

Wskazania

Venoruton Gel jest stosowany w bólach i obrzękach wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną i objawami takimi jak: uczucie ciężkości i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych.
Przynosi ulgę w stanach bólowych po leczeniu obliteracyjnym żylaków (tj. polegającym na wstrzykiwaniu do naczyń żylnych preparatów powodujących ich zamykanie), bólach i obrzękach w następstwie skręceń i kontuzji mięśni.

1 g żelu zawiera: o-(ß-hydroksyetylo)-rutozyd 20 mg,

substancje pomocnicze: carbomer 980, sodu wodorotlenku roztwór 30%, disodowy czterooctan etylenoaminy (dwuwodny), chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona.