Venoruton 300 leczy żylaki i hemoroidy

Venoruton 300 to preparat należący do grupy środków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi).

Venoruton 300 stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku.

Opakowanie: 50 kapsułek

Opakowanie: 50 kapsułek

Novartis,

marka:

Cena: 36,23 zł

Działanie

U pacjentów z żylakami i innymi schorzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmiernym wysiękiem, który powoduje między innymi obrzęk w okolicach kostek.
Venoruton 300 działa na najmniejsze naczynia krwionośne (kapilary) poprzez zmniejszenie przepuszczalności ściany kapilar dla wody i innych substancji.
Venoruton 300 zmniejsza więc obrzęk i przynosi ulgę w związanych z tym objawach takich jak: ból, zmęczenie, ociężałość nóg oraz skurcze. Takim pacjentom zaleca się noszenie elastycznych rajstop uciskowych, które przy jednoczesnym stosowaniu preparatu Venoruton 300, dają dodatkowe korzyści.
W przypadku hemoroidów, Venoruton 300 zmniejsza obrzęk okolicy odbytu i przynosi ulgę w takich objawach jak: swędzenie, krwawienie i sączenie.

Dawkowanie

W dawkowaniu początkowym: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie w trakcie posiłku, aż do całkowitego ustąpienia objawów, zazwyczaj 2-4 tygodnie.

Zaleca się jednak kontynuowanie leczenia, jako terapii podtrzymującej, jeszcze przez kilka tygodni celem wzmocnienia efektu leczniczego, przy utrzymaniu takiego samego dawkowania lub stosowaniu dawkowania podtrzymującego 1 kapsułka 2 razy dziennie.

Wskazania

Venoruton 300 jest stosowany w przewlekłych schorzeniach układu żylnego, np. żylakach podudzi i przewlekłej niewydolności żylnej, gdzie zmniejsza obrzęki podudzi oraz łagodzi objawy subiektywne, tj. mrowienie, bóle i skurcze mięśni, zmęczone, ciężkie, spuchnięte i bolące nogi oraz zaburzenia czucia.
Wpływa korzystnie na krążenie skórne i jest skuteczny w chorobach skórnych pochodzenia naczyniowego oraz owrzodzeniach podudzi.
Preparat stosowany jest również w leczeniu dolegliwości hemoroidalnych oraz może być stosowany pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

1 kapsułka zawiera 300 mg oxerutyny (o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydu)