Cyclodynon łagodzenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego, regulacja cyklu

Bionorica Cyclodynon łagodzenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego, regulacja cyklu

Największa dostępna dawka niepokalanka (vitex agnus castus) zawarta w jednej tabletce.

Cyclodynon® to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który w swym składzie zawiera opatentowany ekstrakt z niepokalanka mnisiego (vitex agnus castus).

Opakowanie: 30 tabletek

Bionorica,

marka:

Cena: 31,47 zł

Działanie:

Naturalnie reguluje kobiece dolegliwości.
- reguluje cykl menstruacyjny dzięki efektowi dopaminergicznemu
- łagodzi objawy przedmenstruacyjne (PMS)
- stanowi alternatywę dla syntetycznej terapii hormonalnej.

Niepokalanek, działając poprzez układ przysadkowo-podwzgórzowy jest silnym inhibitorem podstawowego i stymulowanego uwalniania prolaktyny (antiprolactinicum).
Wyciąg uzyskiwany z czerwono - czarnych owoców niepokalanka zawiera substancje czynne, wiążące się z receptorami dopaminowymi w podwzgórzu, wywołując - podobnie jak sama dopamina - obniżenie poziomu prolaktyny we krwi.
Tym samym przywrócona zostaje równowaga hormonalna, a zjawiska towarzyszące podwyższonemu stężeniu prolaktyny i zaburzonej gospodarce hormonalnej związane z zaburzeniami drugiej fazy cyklu ulegają złagodzeniu.

Cyclodynon stanowi naturalną alternatywę dla leków syntetycznych stosowanych w leczeniu podwyższonego poziomu prolaktyny (hyperprolaktynemia) - schorzenia, które prowadzi do zaburzeń cyklu, a w konsekwencji może prowadzić do niepłodności.
Jego działanie, potwierdzone zostało wieloma badaniami klinicznymi. Cyclodynon mimo, że jest lekiem niehormonalnym, wpływa na gospodarkę hormonalną poprzez receptory dopaminowe, dzięki czemu łagodzi różnego rodzaju dolegliwości pojawiające się kilka dni przed miesiączką.
Lek ten korzystnie wpływa nie tylko na dolegliwości fizyczne, lecz również te związane ze sferą psychiczną łagodząc szereg uciążliwych objawów opisywanych terminami: zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne (PMDD).

Dawkowanie:

Dorośli: Przyjmować 1 tabletkę 1 raz na dobę, popijając niewielką ilością wody.
Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, niezależnie od posiłków.

Cyclodynon zaleca się przyjmować nieprzerwanie przez okres trzech miesięcy, również podczas menstruacji.
Kurację można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu.
Po złagodzeniu dolegliwości lub zauważeniu poprawy wskazane jest kontynuowanie kuracji, tak aby lek był przyjmowany przez 3 miesiące.

Wskazania:

Preparat stosowany w celu Łagodzenia objawów przedmenstruacyjnych (tzw, zespołu napięcia przedmiesiączkowego) u kobiet.

Najczęstsze zastosowanie surowca - leczenie ginekologiczne:
Owoce niepokalanka pieprzowego bywają stosowane w leczeniu:
- zaburzeń cyklu miesiączkowego, w tym: polymenorrhoea - zbyt częste miesiączki; hypermenorrhoea - miesiączki obfite, oligomenorrhoea - skąpe miesiączkowanie, amenorrhoea - nieciążowy brak miesiączki, dysmenorrhoea - miesiączkowanie bolesne;
- łagodzeniu i leczeniu objawów składających się na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS - premenstrual syndrome), w tym głównie symptomów mastodynii i mastalgii (bolesność piersi) oraz zaburzeń emocjonalnych typu dysforii (drażliwość, niepokój, stan napięcia nerwowego, zmiany nastroju, uczucie zagrożenia, lęku) oraz depresji (objawów w stopniu lekkim i średniociężkim);
- łagodzeniu obrzęków w okresie okołomiesiączkowym, spowodowanych gromadzeniem się wody (hydratacja) w tkankach twarzy i kończyn dolnych (w obrębie stawu skokowego);
- leczeniu niektórych typów bezpłodności, przebiegającej z ukrytą hiperprolaktynemią i niewydolnością ciałka żółtego.
Powyższe stany chorobowe, mogą być leczone z użyciem preparatów z niepokalanka przez lekarzy - ginekologów, w tym położników, endokrynologów, a także psychiatrów.

1 tabletka powlekana zawiera:

 Suchy wyciąg etanolowy z owoców agnus castus: Agni casti fructus extractum siccum (6-12:1) 40 mg

Ulotka w formacie pdfulotka Cyclodynon Bionorica