Selsun Blue włosy tłuste 125 ml

Selsun blue to szampon przeciwłupieżowy zawierający 1% roztwór disiarczku selenu - substancji, która wykazuje silną aktywność przeciwgrzybiczą - hamuje rozwój dermatofitów, które wywołują grzybice właściwe naskórka, włosów i paznokci oraz działa cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd.

Badania naukowe wykazały, że szampon z 1% roztwór disiarczku selenu usuwa łupież skuteczniej niż szampony zawierające 2% roztwór ketokonazolu lub pirytonian cynku.

Opakowanie: Butelka 125 ml

Opakowanie: Butelka 125 ml

Chattem U.K.,

marka:

Cena: 26,43 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Selsun blue skutecznie pomaga likwidować nawet najbardziej uporczywy łupież i zapobiega jego nawrotom.
Regularne stosowanie szamponu łagodzi zaczerwienienia i świąd, zmniejsza łojotok oraz hamuje nadmierne złuszczanie. Preparat posiada pH bezpieczne dla skóry. Zawiera substancje myjące i odżywcze, które sprawiają, że włosy mają zdrowy wygląd, są czyste i podatne na układanie.Selsun blue skutecznie pomaga likwidować nawet najbardziej uporczywy łupież i zapobiega jego nawrotom.
Regularne stosowanie szamponu łagodzi zaczerwienienia i świąd, zmniejsza łojotok oraz hamuje nadmierne złuszczanie. Preparat posiada pH bezpieczne dla skóry. Zawiera substancje myjące i odżywcze, które sprawiają, że włosy mają zdrowy wygląd, są czyste i podatne na układanie.

Zastosowanie

Stosować 2 razy w tygodniu przez dwa tygodnie. Następnie szampon może być używany rzadziej - raz w tygodniu, co dwa tygodnie, a w niektórych przypadkach co 3 lub 4 tygodnie.
-przed użyciem wstrząsnąć
-szampon wcierać w uprzednio namoczone włosy, aż do wytworzenia się piany
-pozostawić na włosach na 2 do 3 minut
-dokładnie spłukać
-dokładnie umyć ręce

Wskazania

Pielęgnacja skóry głowy w przypadku łupieżu zwykłego

1 ml preparatu zawiera:
disiarczek selenu 10 mg