PLIVA fem B żel do higieny intymnej na stany zapalne

PLIVA fem B preparat szczególnie zalecany do pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie stanów zapalnych lub będących w trakcie terapii stanów zapalnych.

Odczyn pH żelu PLIVA fem B został uzyskany dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego, co jest szczególnie ważne w przypadku preparatów do higieny intymnej.

Jest to substancja biologicznie równoważna z kwasem mlekowym produkowanym przez Lactobacillus acidophilus z glikogenu obecnego w komórkach błony śluzowej pochwy.

Produkt testowany pod kontrolą lekarzy ginekologów oraz przebadany dermatologicznie.

Opakowanie: Butelka 100 ml

Pliva,

marka:

Cena: 26,84 zł

Działanie:

W preparacie PLIVA fem B zastosowano unikalny, bogaty zestaw składników, takich jak alantoina, pantenol, bisabolol, chamazulen oraz znane od dawna ze swojego kojącego działania wyciągi: z lukrecji gładkiej, aloesu i babki lancetowatej.
- Alantoina to substancja o szerokim spektrum działania.
Wykazuje działanie łagodzące i kojące, pobudza procesy podziałów komórkowych i wzrost komórek (pod wpływem alantoiny uszkodzone tkanki łatwiej i szybciej wytwarzają naskórek).
- Pantenol to także substancja o wielokierunkowym działaniu.
Wykazuje działanie przeciwzapalne, należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórkowej zarówno naskórka, jak i skóry właściwej.
Wykazuje silne działanie gojące przy różnego rodzaju uszkodzeniach skóry i błon śluzowych, przyspiesza gojenie ran.
Ma silne własności nawilżające, łagodzi już istniejące podrażnienia i zapobiega powstawaniu nowych.
- Bisabolol naturalnie występuje jako składnik czynny ekstraktu z rumianku (Chamomilla recutita) i jest odpowiedzialny za jego własności przeciwzapalne, łagodzące i ograniczające powstawanie podrażnień.
Zmniejsza zmiany rumieniowe.
Wykazuje działanie przeciwgrzybicze.
- Chamazulen w naturze występuje w rumianku, krwawniku i piołunie.
Wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne a także przeciwrodnikowe.
- Wyciągi z lukrecji gładkiej, aloesu i babki lancetowatej wykazują działanie przeciwzapalne.
Wyciąg z aloesu wykazuje również działanie gojące, stymuluje procesy podziałów komórkowych i przyspiesza procesy gojenia ran.
- Mechanizm działania chlorheksydyny polega na uszkadzaniu błony cytoplazmatycznej drobnoustrojów.
Chlorheksydyna nie wywołuje oporności mikroorganizmów, a więc jest skuteczna nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Zastosowanie:

Nanieść na czystą dłoń niewielką ilość preparatu, rozcieńczyć niewielką ilością wody, umyć miejsca intymne, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą.
Stosować rano i wieczorem lub zależnie od potrzeb.

Wskazania:

W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych, w przypadku podrażnień i skłonności do występowania podrażnień okolic intymnych, a także stanów zapalnych zewnętrznych okolic intymnych.
W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych: w przypadku wrażliwości na mydło i inne preparaty myjące, uczucia świądu lub dyskomfortu w okolicach intymnych oraz w przypadku zaburzeń naturalnej równowagi kwasowej (pH) zewnętrznych okolic intymnych (stosowanie mydła, częste kontakty seksualne).
Może być stosowany również przez kobiety w ciąży.

AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERYL OLEATE, GLYCYRRHIZA GLABRA EXTRACT, PLANTAGO LANCEOLATA EXTRACT, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PANTHENOL, DISODIUM EDTA, ALLANTOIN, BISABOLOL, CHAMAZULENE, ALOE VERA EXTRACT, HYDROLYZED MILK PROTEIN, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM, LACTIC ACID, CI 42090.