Lamisilatt 1 leczy grzybicę po jednorazowym zastosowaniu

LAMISILATT 1 jest przeznaczony do jednorazowego leczenia grzybicy

Opakowanie: Tuba 4 g

Novartis,

marka:

Cena: 39,74 zł

Działanie:

Preparat Lamisilatt 1 stanowi prawdziwy przełom w leczeniu grzybicy, gdyż leczy on grzybicę stóp po zaledwie jednorazowym zastosowaniu.
Tworzy film (cienką warstwę) na powierzchni, z którego stopniowo dostarczana jest substancja czynna do zakażonej okolicy. Film ten zanika po około trzech dniach, lecz substancja czynna nadal działa w skórze (do 13 dni) eliminując grzybicę stóp.
Składnikiem tym jest chlorowodorek terbinafiny - środek grzybobójczy, który niszczy grzyby wywołujące grzybicę stóp, a nie tylko hamuje ich rozwój.

Zastosowanie:

Nawet jeżeli objawy grzybicy występują tylko na jednej stopie, istnieje 80-procentowe prawdopodobieństwo, że zakażona jest także druga stopa.
Dlatego też należy leczyć obie stopy.

Dla uzyskania najlepszych efektów należy stosować preparat bezpośrednio po wzięciu prysznica lub po kąpieli, po starannym osuszeniu stóp.
Zaleca się powstrzymać od mycia stóp przez kolejne 24 godziny, w celu prawidłowego w chłonięcia się substancji. Preparat nie jest tłusty, więc nie spowoduje plam na pościeli ani skarpetach.

Delikatnie nanieść preparat pomiędzy palce i rozprowadzić go po całych palcach.
Następnie nanieść preparat na podeszwy i powierzchnie boczne stóp, gdyż grzybica stóp może się tam rozszerzać. Nie ma potrzeby powtórnego nakładania preparatu i nie należy wcierać go w skórę.
Następnie należy nanieść preparat w tych samych okolicach na drugą stopę.
Należy użyć całej zawartości tubki.
Przed założeniem skarpet i butów należy odczekać dwie minuty, aby utworzyła się warstwa preparatu.

W ciągu 30 minut substancja czynna osiąga stężenie grzybobójcze w skórze i wkrótce odczuwana jest ulga - ustępuje świąd i uczucie pieczenia.

Należy pamiętać o tym, aby stosować odpowiednią higienę stóp.

1 g płynu do stosowania na skórę zawiera 10 mg terbinafiny (w postaci chlorowodorku).

Ulotka w formacie pdfUlotka Lamisilatt 1