Penaten Oliwka dla dzieci i niemowląt

Penaten Oliwka dla dzieci i niemowląt Penaten Baby Oel.Idealna dla dzieci: łagodnie oczyszczenie i pielęgnacja dla delikatnej skóry.

Idealna dla dorosłych: naniesiona na wilgotną skórę idealnie zatrzymuje wilgoć.Pozwala zachować nawet do 10 razy więcej wilgoci niż większość balsamów.

Zawiera relaksujący zapach NaturalCalm™.

Testowany dermatologicznie.Oliwka Penaten nie posiada konserwantów (w przeciwieństwie do emulsji podatnych na zakażenie bakteriami) przez co jest bezpieczna dla skóry niemowlęcia.

Opakowanie: Butelka 200 ml

Opakowanie: Butelka 200 ml

Penaten,

marka:

Cena: 13,44 zł

Działanie

Podstawowym składnikiem preparatu jest olej parafinowy. Mineralny, rafinowany z ropy naftowej (bezpieczny, o wysokiej czystości).
Olej ten daje na skórze dziecka efekt tzw. okluzji ciągłej ? tworzy nieprzepuszczalny film na powierzchni skóry, który zmniejsza transepidermalną (między warstwami naskórka) utratę wody poprzez zahamowanie jej odparowywania ze skóry.
Ponieważ okluzja ciągła może powodować zaburzenie syntezy lipidów i NMF'u (naturalnego czynnika nawilżającego) oraz zaburzenie procesu keratynizacji (rogowacenia), w oliwce Penaten użyto drugiego składnika tłuszczowego, który przerywa częściowo okluzję ciągłą pozwalając skórze "oddychać" i zapobiegając "zaparzaniu się".
Składnikiem tym jest Palmitynian izopropylu, dzięki któremu synteza tłuszczów i proces rogowacenia nie ulegają zaburzeniom, a warstwa lipidów na powierzchni skóry staje się częściowo przepuszczalna. Dodatkowo zwiększa on wartości nawilżające preparatu.

Olej parafinowy jest emolientem - natłuszcza, nawilża, pozostawia ciągłą warstwę okluzyjną na skórze, pomaga w usuwaniu resztek zanieczyszczeń nierozpuszczalnych w wodzie (tego co woda nie jest w stanie usunąć podczas mycia). Film powstający na skórze po zastosowaniu preparatu zabezpiecza przed drażniącym działaniem amoniaku powstającego w wyniku rozkładu moczu lub kału.
Nie jełczeje (nie pojawia się nieprzyjemny zapach) jak oliwki pochodzenia roślinnego.
Nie pozostawia żółtych plam.
Olej mineralny, który jest głównym składnikiem oliwki nie niesie ze sobą ryzyka podrażnień (co zostało potwierdzone w badaniach przeprowadzonych i opublikowanych przez producenta) jak to jest w przypadku olejów roślinnych (np. oliwy z oliwek), które w dużych stężeniach (powyżej 80%) mogą podrażniać skórę.
Oleje roślinne mogą się przyczyniać do ekstrakcji (wymywania) lipidów cementu międzykomórkowego skóry dziecka (trójglicedydów). Podczas masażu oliwką z olejami roślinnymi ?wymywamy? lipidy ze skóry dziecka ponieważ podobne rozpuszcza się w podobnym.

Może spowodować

Zastosowanie

Nanieść na wilgotną skórę po prysznicu lub kąpieli i osuszyć ręcznikiem.

U dziecka oliwki powinny być aplikowane na suchą skórę, ponieważ woda wodociągowa zawierająca związki chloru oraz sole metali ciężkich będzie zatrzymywana przez oliwkę w cienkiej skórze dziecka. Związki te mogą uczulać i podrażniać skórę.
U dorosłych oliwki można aplikować na mokrą skórę, ponieważ związki te nie zagrażają grubszej warstwie rogowej skóry dorosłego.

Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Parfum.