Pedicetamol paracetamol w kroplach na gorączkę i ból dla niemowląt i dzieci

Pedicetamol krople z paracetamolem o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym dla niemowląt i dzieci do 13 kg (w przybliżeniu od pierwszych dni życia do 3 lat) w kroplach o smaku malinowym

Bezpieczny kroplomierz uniemożliwia otwarcie butelki przez dzieci.

Już niewielka objętość podawanego płynu zapewnia optymalną dawkę leku.

Opakowanie: Butelka z kroplomierzem 30 ml

Opakowanie: Butelka z kroplomierzem 30 ml

Sequoia

Cena: 11,98 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Preparat zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Dawkowanie

Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w ml roztworu doustnego.

15 mg paracetamolu / 1 kg masy ciała co 6 godzin

10 mg paracetamolu / 1 kg masy ciała co 4 godziny

Zalecana dobowa dawka paracetamolu wynosi około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która podawana jest w 4 lub 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.
Jeżeli przy zalecanym dawkowaniu co 6 godzin, pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, preparat może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku należy podawać dawkę 10 mg/kg masy ciała.

1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu

Ulotka w formacie pdf