Pedicetamol paracetamol 60 ml stężony roztwór na gorączkę i ból dzieci

Pedicetamol roztwór z paracetamolem o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym dla dzieci powyżej 3 roku życia w syropie o smaku malinowym.

Syrop o wyższym stężeniu paracetamolu pozwala podać odpowiednią dawkę leku w 4 razy mniejszej objętości niż inne syropy na gorączkę.

Opakowanie: Butelka 60 ml ze strzykawką do odmierzania

Sequoia

Cena: 14,83 zł

Działanie:

Preparat zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Dawkowanie:

Dawkowania leku określamy na podstawie masy ciała dziecka i odczytując odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach roztworu doustnego.

15 mg paracetamolu / 1 kg masy ciała co 6 godzin

10 mg paracetamolu / 1 kg masy ciała co 4 godziny

Zalecana dobowa dawka paracetamolu wynosi około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która podawana jest w 4 lub 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.
Jeżeli przy zalecanym dawkowaniu co 6 godzin, pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, preparat może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku należy podawać dawkę 10 mg/kg masy ciała.

1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu

Ulotka w formacie pdfPeUlotka Sequoia Pedicetamol