Nose Frida aspirator wydzieliny z nosa

Frida szwedzki aspirator do usuwania wydzieliny z nosa podczas infekcji górnych dróg oddechowych

Nose Frida jest opatentowanym wynalazkiem przeznaczonym dla małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie oczyścić nosa, gdy dokucza im katar.

Przyrząd został skonstruowany w Szwecji przez lekarzy laryngologów, następnie został poddany testom na przestrzeni 10 lat w klinikach dziecięcych, które potwierdziły jego funkcjonalność, skuteczność i uniwersalność.

Cena: 25,09 zł

Działanie

Wygląd, rozmiar i konstrukcja przyrządu nie są przypadkowe: stanowią wynik dokładnych obliczeń matematycznych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że bez względu na siłę ssania, zabieg jest całkowicie bezpieczny dla dziecka.
Aspirator skutecznie zmniejsza ilość wydzieliny w nosie, a przez to ułatwia oddychanie, jedzenie i redukuje problemy ze snem u dzieci cierpiących na infekcje górnych dróg oddechowych.
Podczas stosowania aspiratora wyklucza się ryzyko przeniesienia bakterii z dziecka na użytkownika przez powietrze wdychane przez ustnik.
Użycie aspiratora znacznie podnosi skuteczność kropli do nosa, które w oczyszczonych przegrodach nie spływają po powierzchni wydzieliny lecz docierają bezpośrednio do błony śluzowej nosa.

Zastosowanie

Frida składa się z dwóch elementów: tuby oraz wężyka z zatyczką.
Przed użyciem wymyj dokładnie obie części.
Następnie umieść filtr higieniczny w otworze zatyczki i załóż zatyczkę na tubę, lekko ją dociskając, aż usłyszysz kliknięcie.
Ułóż dziecko w pozycji leżącej.
Jeśli wydzielina jest gęsta, wkropl do nosa niewielką ilość soli fizjologicznej dostępnej w aptece.
Przyłóż końcówkę przyrządu do otworu nosowego dziecka, a następnie wciągnij powietrze przez ustnik.
W razie konieczności - powtórz czynność.
Po każdym użyciu należy wymyć aspirator ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, dokładnie wypłukać oraz w razie potrzeby wymienić filtr higieniczny (min. raz dziennie).

Wskazania

Dla dzieci od pierwszego dnia życia