ROSACURE Fast kojący krem do pielęgnacji skóry z rosacea i naczyniowej

Synchroline ROSACURE Fast krem do cery naczynkowej oraz łagodzący dolegliwości skóry z trądzikiem różowatym

ROSACURE® to seria wyrobów medycznych przeznaczonych do zapobiegania, kontroli i łagodzenia objawów typowych dla skóry charakteryzującej się występowaniem trądziku różowatego zarówno w fazie rumieniowej z teleangiekazjami jak i w fazie grudkowo-krostkowej.
Wyroby medyczne ROSACURE® stanowią pełną gamę produktów służących do oczyszczania, pielęgnacji/terapii oraz makijażu pielęgnacyjnego (care up) skóry naczyniowej.

Nie zawiera parabenów.
Nie zawiera dodatkowych substancji zapachowych (Wg INCI: PARFUM).

Rosacure FAST jest doskonałym uzupełnieniem kremu Rosacure Intensiv do stosowania na noc; nie zawiera filtru przeciwsłonecznego, a większa zawartość MSM wzmacnia działanie przeciwzapalne.

Opakowanie: Tuba 30 ml

Cena: 63,67 zł

Działanie:

Działa kojąco i łagodząco na skórę z objawami takimi jak pieczenie, świąd, kłucie.
Preparat szybko się wchłania i jest zalecany do pielęgnacji skóry z rosacea w fazie zaostrzonej, kiedy intensywność rumienia jest duża, a uczucie dyskomfortu z tym związanego silne.

Zawiera następujące składniki podstawowe:
- MSM (methylosulfonylomethane) wywiera silne działanie łagodzące i przeciwdziałające powstawaniu stanu zapalnego.
Stężenie MSM w ROSACURE fast jest większe niż w ROSACURE intensive stąd kojące działanie tego preparatu jest silniejsze i szybsze.
- Kwas poliglutaminowy o działaniu filmogennym i wzmacniającym barierę ochronną skóry.
Wspomaga nawilżanie skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
- 4-t-butylocykloheksanol przeciwdziała aktywacji receptorów TrpV1 wywierając silne działanie łagodzące i zmniejszając intensywność nieprzyjemnych odczuć związanych z rosacea.
- Kwas hialuronowy tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę.
W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie, zmiękcza i wygładza skórę.
- Proteiny soi posiadają właściwości filmotwórcze, hydrofilowe, powodują zatrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu jest ona lepiej nawilżona, miękka i wygładzona.
- Zawiera dodatkowe emolienty tworzące na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.

Sposób użycia:

Nakładać dwa lub trzy razy dziennie oraz wieczorem.

Wskazania:

Emulsja o żelowej konsystencji charakteryzująca się szybkim i silnym działaniem łagodzącym, odświeżającym i ochronnym przeznaczona do skóry z rosacea w fazie rumieniowej z teleangiektazjami oraz w fazie grudkowo-krostkowej.

Składniki aktywne: MSM, kwas poliglutaminowy, butylocykloheksanol, kwas hialuronowy, proteiny soi.