Apap 24 tabletki

Apap lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Opakowanie: 2 blistry po 12 tabletek

Opakowanie: 2 blistry po 12 tabletek

USPharmacia,

marka:

Cena: 10,54 zł

Działanie

Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała.
lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Nie zawiera pochodnych kwasu salicylowego.
Nie podrażnia przewodu pokarmowego.
Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.

Działania niepożądane

Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała.
lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Nie zawiera pochodnych kwasu salicylowego.
Nie podrażnia przewodu pokarmowego.
Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.

Może spowodować

Dawkowanie

Dorośli: 1 do 2 tabletek, 3 do 4 razy na dobę, nie więcej niż 8 tabletek na dobę.
Dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.
Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.
Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia - ból głowy, mięśni, zębów;
nerwobóle, bóle miesiączkowe;
gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

1 tabletka zawiera paracetamol w dawce 500mg