SINUGATOR urządzenie do płukania zatok SinusRinse NeilMed

SINUGATOR bezprzewodowe urządzenie do płukania zatok SinusRinse NeilMed

Do używania z saszetkami Sinus Rinse.

• działanie łagodzące bez uczucia kłucia czy pieczenia
• duża objętość płynu podawana pod niskim ciśnieniem do płukania nosa i zatok lub codziennej higieny i nawilżania śluzówki
• nie zawiera leku, BPA, lateksu, jodyny czy glutenu
• doskonały do oczyszczania nosa przed rozpyleniem kortykosteroidów
• pulsacyjny przepływ
• nadaje się do stosowania po operacji zatok i w czasie ciąży
• składany do kompaktowych rozmiarów

Opakowanie: Urządzenie składane z trzech części (pojemnik na płyn, nasadka z silnikiem i końcówka), 30 saszetek, woreczek z siatki do przechowywania urządzenia

Dystrybutor wycofał produkt ze sprzedaży ze względu na dużą awaryjność urządzenia.

Neilmed,

marka:

Cena: 159,78 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Sposób użycia:

Składanie urządzenia:
Krok 1: Otworzyć komorę baterii, przesuwając przełącznik w lewo (do znacznika pozycji otwartej), podnieść panel i umieścić 3 baterie AA, ustawiając bieguny odpowiednio jak pokazano w komorze baterii. Założyć panel i zablokować przesuwając przełącznik w prawo (do pozycji zamkniętej).
Krok 2: Nasunąć białą elastyczną rurkę na sztywną końcówkę w dolnej części urządzenia.
Krok 3: Podłączyć końcówkę irygującą do górnej części urządzenia.
Krok 4: Nacisnąć niebieski przełącznik aby upewnić się, że urządzenie działa.

Zastosowanie:
Krok 1: Proszę umyć ręce. Wypełnić błękitny zbiornik 240 ml letniej przegotowanej i ostudzonej wcześniej wody (można użyć wody destylowanej lub przefiltrowanej).
Krok 2: Przeciąć róg saszetki SINUS RINSE i wsypać jej zawartość do niebieskiego zbiornika Sinugatora. Umieścić białą jednostkę napędową na niebieskim zbiorniku i dokręcić do zablokowania. Potrząsnąć urządzeniem by dokładnie rozpuścić mieszankę.
Krok 3: Stojąc przed umywalką, pochylić się delikatnie do przodu i pochylić głowę w dół. Trzymając usta otwarte, nie wstrzymując oddechu, docisnąć końcówkę do nozdrza. Nacisnąć niebieski przycisk zasilania, aż roztwór zacznie wypływać z drugiego nozdrza. W zależności od położenia głowy, część roztworu może spłynąć do jamy ustnej. Zalecane jest jego wyplucie jakkolwiek nic złego się nie stanie jeśli zostanie przypadkowo połknięty. Dla właściwego płukania, należy naciskać przycisk zasilania aż co najmniej 1/4 do 1/2 (60 ml do 120 ml) mieszaniny zostanie zużyta. Należy zwolnić przycisk zasilania, jeśli odczuwa się dyskomfort, ból lub ucisk w trakcie płukania.
Krok 4: wydmuchać nos bardzo delikatnie, nie zatykać dziurki nosa całkowicie by uniknąć wywierania nadmiernego ciśnienia na błonę bębenkową. Jeśli pacjent jest w stanie wciągnąć resztki płynu zalegające w przewodach nosowych należy wykonać to 1-2 razy ponieważ czynność ta pozwoli oczyścić jamę nosowo-gardłową znajdującą się w tylnej części przewodów nosowych.
Krok 5: Następnie powtórzyć kroki 3 i 4 dla drugiego nozdrza.
Krok 6: Umyć Sinugator pod bieżącą wodą, osuszyć suchą czystą szmatką, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Końcówka irygatora, niebieski zbiornik i biała elastyczna rurka może być dezynfekowana przez umieszczenie w kuchence mikrofalowej na 60 sekund.
Zaleca się czyszczenie zestawu wodą z kilkoma kroplami płynu do zmywania naczyń co trzy dni. Należy pamiętać o dokładnym wypłukaniu resztek płynu z zestawu.

OSTRZEŻENIE: nie należy nigdy wkładać do mikrofalówki białej części zestawu zawierającej silnik i baterie! Metalowe części zestawu mogłyby spowodować uszkodzenia i ryzyko pożaru.