Hitaxa Fast lek przeciwalergiczny z desloratadyną

Adamed Hitaxa Fast lek przeciwalergiczny w tabletkach szybko rozpuszczających się na języku do zażycia bez popijania.

Desloratadyna składnik Hitaxa to lek na alergię nie wywołujący senności.
Stosowana jest w łagodzeniu objawów uczulenia takich jak zapalenie błony śluzowej nosa, katar, kichanie, pokrzywka alergiczna oraz swędzenie oczu, łzawienie lub ich zaczerwienienie.

Opakowanie: 10 tabletek ulegających szybkiemu rozpadowi w jamie ustnej

Adamed,

marka:

Cena: 8,47 zł

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 5 mg raz na dobę.
W okresowym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) leczenie można przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia.
Jeśli objawy nie ustępują po 10 dniach należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

1 tabletka zawiera:

Desloratadyna 5 mg

Substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo), potasu wodorotlenek ( do ustalenia pH).